מהן התכונות ההופכות קופה רושמת לקופה רושמת מעולה?

בשוק קיים מגוון רחב של אמצעי תשלום, קופות רושמות וסליקת אשראי.

איך אתה כבעל עסק תדע שבחרת את הקופה הרושמת הטובה ביותר עבורך?

קופות רושמות ואמצעי סליקת האשראי הקיימים בשוק מציעים מגוון פתרונות המתאימים לעסקים שונים. קופה רושמת מאופיינת במערכת מידע חכמה המכילה פונקציונאליות מורכבת. קופה רושמת הינה ליבת העסק מאחר והקופה הרושמת היא מערכת המידע של העסק. מערכת מידע טובה מאפשר לבעל העסק לקבל החלטות עסקיות נכונות לא על סמך תחושות, אלא על סמך נתונים אמיתיים.

כאשר באים לבחון קופה רושמת יש לוודא שהיא מכילה את התכונות הבאות:

 

  1. מהירות ביצוע עסקה– כל הקופות הרושמות מבצעות עסקאות. כאשר בוחנים קופה רושמת דיימנו תור של אנשים המחכים לתשלום. עכשיו בדקו את הקופה, תוך כמה זמן אתם מוצאים את הפריטים, מבצעים תשלום באשראי, ומחכים להפקת החשבונית. מהירות ביצוע העסקה הוא אלמנט ראשון במעלה לשירות לקוחות מעולה. לקוחות לא אוהבים לחכות ולכן מהירות קופה רושמת הינה אלמנט חשוב ביותר.
  2. קלות ונוחות שימוש– רוב השימוש בקופה הוא רצף פעולות קבועות. כאשר בוחנים קופה רושמת יש לוודא כי רצף הפעולות הסטנדרטי לביצוע עסקה קל ונוח לשימוש. כפתורים ברורים, שינוי הגדרות מהיר, תצוגה נוחה ונעימה לעין חשובים ביותר.
  3. הגדרות מערכת נרחבות– לכל עסק יש ייחוד וסגנון עבודה שונה. יכולת הגדרת מערכת כך שתתאים לעסק מאפשרת ניהול וניצול מירבי ויעיל של הקופה. הבנת הגדרות המערכת לעיתים מורכבות בעיקר בקופה רושמת עם מערכת מידע ניהולית. התאמת הגדרות מערכת ללקוח, מרכז מידע אונליין של הדרכות ומוקד תמיכה בלקוחות גם לצרכי לימוד והתאמה ייסיעו בקליטה מהירה והתאמת המערכת לצרכי העסק.
  4. יכולת תגובה בזמן אמת– קבלת נתונים בזמן אמת מתוך הקופה מאפשרת קבלת החלטות נכונות. לדוגמא, יכולת לפתוח קופות נוספות אם יש תור ארוך של אנשים, בחינת יתרות מלאי בזמן אמת, תגובה מהירה למתחרים ע"י מבצעים או שינוי מחירים.
אפליקציית קופה רושמת MCR

5. פונקציונאליות רחבה-לא לפחד מקופות רושמות בעלות פונקציונאליות רבה. קופה רושמת בעלת תכונות נרחבות מאפשרת לעסק לצמוח ולבצע מגוון רחב של פעולות. כדי לחסוך בעלויות לעיתים בוחרים בקופה רושמת עם תכונות בסיסיות. כאשר העסק צומח מגלים שהקופה לא מאפשרת לבצע פעולות חשובות כגון ניהול מבצעים, ניהול לקוחות, ניהול עובדים וכו'…צריך למצוא את האיזון בין המחיר לבין יכולות המערכת.

6. הפקת דוחות וניתוח עסקי-קופה רושמת היא מערכת המידע של העסק. הקופה הרושמת מכילה בתוכה את כל מה שנעשה ובוצע בעסק. מיהם הלקוחות, מה קונים, עובדים, ניהול מלאי וכו'… היכולת להוציא נתונים מתוך הקופה, לנתח את הפעילות העסקית ועל סמך הניתוח לקבל החלטות עסקיות נכונות היא הכרחית להצלחת עסק. חשוב לבחור קופה רושמת המכילה דוחות ניהוליים.

7. אבטחה וגיבוי-מה קורה אם פתאום יש הפסקת חשמל והקופה מפסיקה לעבוד? האם כל העסקאות שבוצעו נעלמו? אין פחד גדול מזה. גיבוי בזמן אמת ואבטחת המערכת הינם חלק חשוב שיש לוודא הקיימים בקופה שבוחרים. יכולת לשחזר נתונים, שמירת נתונים בזמן אמת וכמובן אבטחת כל הנתונים בשרתים מקדמים שומרים על שקט נפשי.

8. שירות לקוחות-קופה רושמת הינה מחשב. גם למחשבים יש תקלות ובעיות. שירות לקוחות זמין, אמין הנותן שירות מעולה לבעלי העסקים הינו הכרחי. שירות לקוחות חשוב לא רק בחירום אלא גם לשאלות כלליות של איך עושים, צורך בקבלת מידע ושמירה על קשר קבוע עם לקוחות החברה.