קופה רושמת לעסק קטן, איך לבחור בין כל ההצעות שיש?

החלטת לפתוח עסק קטן, חנות חדשה, פנסיון לכלבים, דוכן למכירת שמן זית וגבינות, מכון יופי, תיקון טלפונים סלולארים.

כאשר מתכננים את העסק, צריך לחשוב ולתכנן המון פרטים, איך יראה העסק, מי יהיו הלקוחות, האם נשכור חנות או נקים דוכן בקניון, כמה עובדים יהיו בעסק ועוד המון שאלות.

בהקמת העסק אנו מתחבטים בין היתר כיצד ננהל את העסק ובאילו כלים טכנולוגיים נשקיע.

קופה רושמת הינה כלי הכרחי לכל עסק חדש או קיים. קופה רושמת לעסק קטן וגדול מאפשרת שליטה ובקרה על מכירות העסק ומהווה כלי לניהול איכותי ותקין של בעל העסק.

קופה רושמת

האם יש הבדל בין קופה רושמת לעסק קטן לבין קופה רושמת לעסק גדול?

על פניו התשובה שלילית.

קופה רושמת לעסק קטן צריכה להכיל את כל הפונקציות של קופה רושמת לעסק גדול. בעל עסק המוכר שירותים ומוצרים צריך לנהל את העסק בצורה מיטבית. ניהול מיטבי כולל שליטה ובקרה על מכירות העסק, יכולת מכירה בכלים שונים (מזומן, אשראי ואמצעים אחרים), יכולת הפקת מסמכים (חשבוניות, קבלות, תעודות משלוח, הזמנות…)יכולת להפיק דוחות, ניהול מלאי, ניהול מבצעים, יצירת מועדון לקוחות, שעון נוכחות לעובדים ועוד פונקציות רבות וחשובות.

קופה רושמת לעסק קטן הינה הכרחית לניהול מסודר ותקין של העסק.

אך בכל זאת יש הבדל בין קופה רושמת עסק קטן  וקופה רושמת לעסק גדול

  1. מחיר-עסק קטן עסוק באתגרים כלכליים יום יומיים. השקעה בקופה רושמת יקרה, גדולה ומסיבית לא בהכרח משרתת את מטרת העסק. קופה רושמת לא נמדדת בגודל הקופה, אלא ביכולות הפונקציונאליות שלה. קופה רושמת ניידת MCR מאפשרת ניהול מלא של העסק הכולל את כל הפונקציות של קופה גדולה נייחת בטאבלט, בטלפון הנייד או בקופה הייעודית שלנו (כמובן שאפשר גם וגם). אין צורך להשקיע כספים רבים על תשתיות מורכבות כאשר ניתן לקבל כל מה שצריך בקופה רושמת ניידת MCR במחיר קטן.
קופה רושמת ניידת MCR בטאבלט

2. שליטה-בעל עסק קטן הוא גם המנכ"ל, גם המוכר, גם מנהל הכספים וגם מנהל שימור הלקוחות. בעל עסק קטן עושה הכל ולכן הוא זקוק לשליטה מלאה בעסק שלו. קופות גדולות הינן מסובכות וכדי לנהל את העסק נדרש להתחבר למערכות תומכות אחרות המשלבות בין המוקדים השונים של העסק. קופה רושמת לעסק קטן צריכה לתת מענה לכל הצרכים של בעל העסק במקום אחד. הוא צריך לראות את סך המכירות, סך ההזמנות, לנהל מבצעים, לנהל לקוחות וכל זה במערכת אחת חסכונית וידידותית למשתמש. קופה רושמת ניידת MCR מאפשר לבעל העסק לקבל את כל המידע הנדרש לו לניהול שוטף במקום אחד. מאחר וקופה רושמת ניידת MCR מאפשרת ניהול העסק ממספר מכשירים בו זמנית (ללא הגבלה על מספר הקופות), גם אם בעל העסק לא נוכח בעסק הוא יכול לצפות בזמן אמת בכל המתרחש במכשיר הסלולארי שלו ולהיות בשליטה בעסק.

3. גמישות-קופה רושמת לעסק קטן צריכה לאפשר לבעל העסק גמישות מירבית. עסק קטן יכול למכור או לתת שירותים בחנות, בדוכן, ביריד, בקניון, בבית, אצל לקוחות ובכל מקום בו יש פוטנציאל מכירתי.  קופה רושמת לעסק קטן צריכה להיות גמישה ולאפשר לקחת את ההקופה לאן שהעסק הולך. הקופה פועלת ללא צורך בחיבור לחוטים ולכן ניתן לנייד אותה לפי הצורך.

בבחירת קופה רושמת לעסק קטן יש לשכלל את כלל הנתונים העומדים בפנינו ולבחור את האופציה המתאימה ביותר לעסק שלנו.